Mühendislik Fakültesi


Aday öğrenciler


Sevgili Mühendis Adayları,

Ülkemizin öncü kurumlarından Akdeniz Üniversitesi’nin güzide kampüsünde yer alan Fakültemizde Bilgisayar, Çevre, Elektrik-Elektronik, Gıda, İnşaat, Jeoloji ve Makine Mühendisliği Bölümlerinde lisans ve lisansüstü, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümünde lisansüstü eğitimi verilmektedir. Çevre ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümlerinde %30 İngilizce, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde %100 İngilizce, diğer bölümlerde ise Türkçe olarak eğitim sürdürülmektedir. Eğitimlerimiz ülkemizde ve yurt dışında farklı üniversite ekollerinde yetişmiş, alanlarında başarılı, öğretme ve araştırma motivasyonları yüksek öğretim üyesi kadromuz ile yürütülmektedir.

Öğrencilerimiz eğitim-öğretim süreçlerinde sanayi- üniversite işbirliği ile ulusal ve uluslararası proje deneyimlerinden elde edilen birikimlerle desteklenmekte, teknolojik düzeyi yüksek donanımlı laboratuvarlarda güncel uygulamalarla meslek hayatına hazırlanmaktadırlar.

Fakültemiz bölümlerinde sağlanan çift anadal programı ile örgün öğretimde lisans programlarını başarıyla sürdüren öğrencilerin aynı zamanda istedikleri ikinci bir dalda lisans diploması alabilmelerine; yandal programı ise lisans programlarını başarıyla sürdüren öğrencilerin farklı bir dalda yandal sertifikası alabilmelerine olanak sağlamaktadır. Ayrıca bölümlerimizde Erasmus, Farabi, Mevlana gibi uluslararası değişim programları uygulanmaktadır.

Bilgisayar Mühendisliği
Biyomedikal Mühendisliği
Çevre Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Gıda Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği
Jeoloji Mühendisliği
Makine Mühendisliği
Malzeme Bilimi ve Mühendisliği
Mekatronik Mühendisliği

Kendinizi mühendislik mesleğine aday görüyor, ülke ve dünya problemlerine mühendisçe çözümler üreterek kendinize ve ülkenize iyi bir gelecek planlıyorsanız, sizleri Fakültemizde öğrenci olmaya davet ediyor ve aramızda görmeyi dört gözle bekliyoruz.

Hayallerinizin gerçek olması dileğiyle,

Prof. Dr. Ayhan TOPUZ
Mühendislik Fakültesi Dekanı


Son Güncelleme : 16 Temmuz Salı 2019
45